woman holding sliced watermelon
Polecane Porady Zdrowie

Sposoby na wybielenie zębów

Istnieje kilka sposobów na wybielenie zębów. Jedne z nich są bardziej, inne mniej skuteczne. Nie da się ukryć, że białe, zdrowe zęby dodają pewności siebie i sprawiają, że czujemy się atrakcyjniejsi. Warto wiedzieć, które sposoby przyniosą oczekiwane rezultaty i z czego najlepiej korzystać.

Metody domowe

Pierwszym krokiem w wybielaniu zębów jest zmiana pasty. Lekarze polecają produkty przeznaczone do wybielania, z racji ich wyspecjalizowanego składu. Poza tym, warto zwrócić uwagę, że na kolor uzębienia ogromny wpływ ma to jakie produkty spożywcze jemy. Picie dużej ilości kawy albo herbaty sprawia, że na zębach osadza się brzydki nalot. Warzywa natomiast wpływają pozytywnie na wzmocnienie szkliwa. Wiele osób kupuje również paski wybielające, które nakleja się bezpośrednio na zęby. Tego rodzaju metody pozwalają na poprawę barwy uzębienia, ale nie przyniosą spektakularnych efektów. Są one świetnym uzupełnieniem codziennej higieny jamy ustnej.

Metoda nakładkowa i laser

Może się okazać, że pacjent ma genetyczne problemy z uzyskaniem śnieżnobiałego uśmiechu. W takim wypadku konieczna jest wizyta u stomatologa. Najlepiej umówić się na wizytę do lekarza cieszącego się zaufaniem pacjentów. Popularną metodą wybielania specjalistycznego są nakładki na zęby. Specjalista dobiera je do potrzeb pacjenta. Cała kuracja trwa dwa tygodnie i polega na nakładaniu preparatu wybielającego i wizytach kontrolnych. Proces zmiany barwy uzębienia musi odbywać się pod czujnym okiem stomatologa, bo używane specyfiki są o wiele silniejsze od tych spotykanych w drogeriach. Ich nieumiejętne stosowanie może doprowadzić do nadwrażliwości zębów. Poza tym, trzeba pamiętać, że metoda nakładkowa wymaga od pacjenta samodyscypliny i regularności stosowania preparatu. Najskuteczniejszą metodą wybielającą jest oczywiście laser. Po nałożeniu żelu wybielającego na uzębienie, naświetla się go przez określony czas. Efekty zabiegu są widoczne od razu, ale pełna kuracja wymaga trzech wizyt w salonie stomatologicznym.

Zalety śnieżnobiałego uśmiechu

Nie da się ukryć, że piękny uśmiech pomaga w życiu. Osoby, które nie wstydzą się swoich zębów są pewniejsze siebie. Mając zdrowe i ładne uzębienie czujemy się atrakcyjniejsi, a osoby z zewnątrz lepiej nas odbierają. Nic dziwnego, że wiele osób decyduje się na poprawę odcienia swoich zębów. Piękny uśmiech stanowi nieodłączny element kanonu urody. Nie da się ukryć, że osobom dobrze wyglądającym łatwiej nawiązywać kontakty z innymi, a nawet dostać pracę.