MacBook Pro on white surface
Finanse Polecane Porady Praca Rozrywka Technologia

Co wyróżnia dobrą markę wśród laptopów?

Często prowadząc rozeznanie na temat laptopa biznesowego możemy spotkać się z opinią, iż najlepszym wyborem będzie model marki Dell. Warto jednak zwrócić uwagę co tak wyróżnia tego producenta z pośród innych dostępnych na rynku laptopów biznesowych.

Jakość wykonania i elegancja

Dziś wielu producentów uświadomiło sobie jak ważna jest odpowiednia jakość wykonania i wykorzystane komponenty, jednak to firmę Dell można tutaj uznać za pioniera i wzór do naśladowania, który w dużej mierze zainspirował ten trend oraz zredefiniował biznesowy design. Laptopy Dell charakteryzuje przede wszystkim elegancki w swojej prostocie wygląd, staranny dobór tworzyw, z których wykonane są poszczególne elementy (nierzadko jest to aluminium). Modele biznesowe zachowują oczywiście również praktyczny wymiar – smukły kształt i niewielką wagę, co umożliwia ich łatwe przeniesienie w przypadku spotkań biznesowych. Z kolei pracę w trakcie podróży zdecydowanie ułatwi pojemna bateria pozwalająca na niemal cały dzień działania przy pracy w arkuszach tekstowych oraz podświetlana klawiatura, która sprawdzi się, gdy naturalne oświetlenie nie będzie wystarczające. Jeśli natomiast podczas spotkania biznesowego miałeś problem z tym, aby wygodnie pokazać zawartość wyświetlacza Twojego laptopa to nowe modele przyjdą Ci z pomocą za pośrednictwem odchylanych o 180 stopni ekranów.

Niezawodność i błyskawiczny serwis

Nie można też w żadnym wypadku zapomnieć o serwisie, który w nie mniejszym stopniu wyznaczył standardy na rynku komputerów biznesowych. Jeśli komputer jest nam potrzebny do pracy to doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważnym jest, aby był on cały czas dostępny i gotowy do pracy. Dell wychodząc na przeciw potrzebom klientów biznesowych objął swoje modele gwarancją „Next business day”, co oznacza naprawę na miejscu – u klienta. Technik autoryzowanego serwisu pojawia się u nas już w następnym dniu roboczym, a my zaoszczędzamy cenny czas, który musielibyśmy poświęcić na wysyłkę i późniejsze serwisowanie laptopa.